Водоспад Шипіт Posted Ноябрь 16, 2013

0

23414

мит

мит1

Міжгірський район Закарпатської області України багатий на чудеса природи. Тут вам і величні гори , багатовікові дерева , чудові мінеральні джерела , а також кришталево чисті озера , романтичні легенди , пам’ятки давніх культур і мальовничі долини , річки , водоспади.
Чималу популярність в туристичних колах має водоспад Шипіт — розташований в дев’яти кілометрах від станції Воловець і в шести кілометрах від села Пилипець та двадцяти п’яти кілометрах від мальовничого містечка Міжгір’я. З 1993 року водоспад придбав популярність у хіпі та інших субкультур , які тепер щорічно приїжджають туди на неформальний фестиваль , кульмінація якого , за традицією , відбувається на свято Івана Купала — 7 липня.
З причини того , що водоспад Шипіт є , все ж , туристичним місцем , сюди організовуються автобусні тури з санаторіїв і пансіонатів як Закарпаття , так і Прикарпаття. Навколо місцевості активно будуються різні закусочні і ресторани , крім того планують будівництво гірськолижного підйомника біля водоспаду .
Водоспад Шипіт — це найкрасивіше місце в горах недалеко від села Пилипець . Названий він так завдяки гучному «голосу » , вдалині чутному, як шепіт , при тому , що в Карпатах є безліч інших водоспадів , званих « Гуркало » завдяки тому , що вони гуркотять . Потоки водоспаду стікають з полонин Боржави і падають з висоти чотирнадцяти метрів живописними каскадами . Шипіт гарний в будь-який час року , але особливо радує око ранньою весною , коли тільки тане сніг, і восени , коли активно поливають дощі . Прекрасне , красиве містечко, де відпочиває душа і тіло , де насолоджуєшся живописними видами міжгірської природи , відвідуєш музеї та обідаєш в ресторані з видом на зелені ліси, високі гори і чудовий водоспад , який пестить слух своїм шепотінням.
Коли питання стоїть про те, які ж пам’ятки Закарпаття відвідати , не сумніваючись необхідно вибирати Міжгір’я з його гірськолижними курортами , озером Синевир та триступневим каскадним водоспадом Шипіт. Дістатися до всіх прекрасних містечок району можна як самостійно , пересуваючись по туристичних стежках , так і з автобусними екскурсіями з санаторіїв . У цьому питанні кожен вирішує індивідуально , що для нього більш прийнятно : тиха прогулянка на самоті чи тільки у вузькому дружньому колі, або ж екскурсія з іншими людьми , хто вирішив подивитися на цей мальовничий край .

Залишити коментар